Części zamienne do organizacji rolniczych

agropomoc
Zeszli rok nie był wysoce atrakcyjny dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki jasno wskazują bowiem, że polscy rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie rzecz spogląda w losie części do kombajnu – tu i te drugie wykonują z wysłużonymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.

Producenci ciągników nie mogą odpowiedzieć dawnego roku do udanych. W statystykach Centralnej Ewidencji Autobusów oraz Kierowców zapisano w tym czasie zaledwie 12 303 nowych ciągników rolniczych. To także 13% mniej niż dwa biega temu! Małego tego: po raz pierwszy z wielu lat liczba sprzedanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co dobre, w owym jednym okresie wzrosła za to transakcję traktorów używanych. I owo o jeszcze 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. Oraz że nie pokrywa się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze okolicy Unii Europejskiej, toż w aktualnym roku może ponownie zaobserwujemy dalsze boomy na krajowym sektorze używek.

Siła marki

New Holland dostrzegł w dawnym roku 20% spadek sprzedaży, jednakże nie przeszkodziło mu toż następujący raz z rzędu zarejestrować w rodzimym świata wiele nowych maszyn rolniczych: w ewidencjach pojawiło się 2055 traktorów tej cechy. Części zamienne do instytucji rolniczych Tuż za nim uplasował się John Deere. W pełnym 2015 r. na zakup ciągnika tejże cechy zdecydowało się aż 1874 nabywców – to wzrost o pełne 26%. Części zamienne do organizacji rolniczych Części zamienne do organizacji rolniczych Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na własny rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma najchętniej wybieranymi ciągnikami były ponadto maszyny racja obecnej nazwy: Zetor Major 80 i Proxima 90. Obecnie za podium można wyszukać maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.

Jak patrzy sprzedaż nowoczesnych maszyn rolnych w osobnych krajach Polski? W starym roku pod tym motywem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż za nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).

Czemu używane części do kombajnu?

Używane ciągniki zajmują się wśród rolników znacznie wyższą sławą, podobnie czeka też kwestia z użytkowanymi grupami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o dalekiej średnicy, koszami sitowymi... Za modą używanych części do kombajnu prosi ich wartość. Badania wykazały bowiem, iż koszt napraw części maszyn jest 30–60% kosztów wytwarzania części nowych. Natomiast zakup części oraz mechanizmów odnowionych (zregenerowanych) jest dostępniejszy w możliwościach 20–40%! Nie polecając o tym, że regeneracja posiada samą z istotnych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) instytucji oraz urządzeń. Nic szczególnego, że regeneracja – proces przywracający starym lub złym grupom (do kombajnu oraz nie tylko) ich pierwotne cechy konstrukcyjne i jakościowe – zarabia na pozycje.
Sign In or Register to comment.